Szybki powrót do normalnej aktywności, czyli laserowe leczenie żylaków.
Przez długi czas diagnoza żylaków kończyn dolnych była kojarzona z inwazyjnym zabiegiem fizycznego odrywania żył odpiszczelowych i odstrzałkowych. Wiązał się on nie tylko z bólem i powstałą blizną, ale także długim okresem rekonwalescencji. Jednak od pewnego czasu powstała nowa metoda terapii zwana laserowym leczeniem żylaków.
Wykorzystuje ona wiązkę lasera, która pozwala na prowadzenie zabiegu bez konieczności przecinania skóry. Jest to więc metoda nieinwazyjna i nie pozostawia po sobie żadnych blizn. Dodatkowo nie wywołuje bólu na żadnym etapie przeprowadzania zabiegu. Ze względu na nieinwazyjność zabiegu należy też zaznaczyć, że jest on także bezpieczny–nie występuje bowiem ryzyko zakażeń, uszkodzenia tkanek czy innych komplikacji.
Jednocześnie laserowe leczenie żylaków wyróżnia się także wysoką skutecznością zabiegu, dużo wyższą, niż w przypadku pozostałych metod terapii. Wspominając o zaletach tego typu zabiegów należy także wspomnieć o tym, że pozwala on w krótkim czasie powrócić do normalnej aktywności fizycznej. Generalna poprawa funkcjonowania danej kończyny widoczna jest właściwie od razu po zabiegu. Pacjent może wrócić do codziennych zajęć już po 7 dniach od dnia zabiegu. Jedynymi znakami przeprowadzonego leczenia mogą być krwiaki o różnej wielkości i intensywności, które wchłaniają się maksymalnie w przeciągu dwóch tygodni.
Oczywiście wskazania i przeciwwskazania do zastosowania laserowego leczenia są jasno określone, a zabieg ten nie może być przeprowadzany u wszystkich pacjentów. Dlatego też na samym początku leczenia należy udać się na konsultację lekarską w celu kwalifikacji do zabiegu. W jej trakcie pacjent dowie się wszystkich niezbędnych informacji o przygotowaniu się do zabiegu, jak również postępowaniu po jego przeprowadzeniu.