Rejestracja - poniedziałek - piątek od 9:00 do 17:0052 379 70 66 / 531 510 504 Czynne700 - 2100 Posiadamy kontrakt z NFZ
Strona główna Zespół Dietetyk mgr Hanna Sikorska

Dietetyk mgr Hanna Sikorska

W 2008 roku ukończyła studia magisterskie na Wydziale Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy UMK im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku Dietetyka. Jej pierwsza praca związana była z dziećmi, w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dra A. Jurasza w Bydgoszczy w Katedrze i Klinice Pediatrii, Gastroenterologii i Alergologii.Przez 6 lat pracowała w 10 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką SP ZOZ w Bydgoszczy w Zespole Leczenia Żywieniowego. Pracując w Zespole jako dietetyk zajmowała się konsultacjami (edukacją pacjentów) z zakresu żywienia w wielu jednostkach chorobowych, jak również problemem niedożywienia pacjentów – suplementacja produktami ONS, żywienie dojelitowe, pozajelitowe.

W 2015 dołączyła do utworzonego przez prof. K. Leksowskiego Zespołu Chirurgii Bariatrycznej, w którym zajmuje się konsultacjami dietetycznymi pacjentów przed i po operacji bariatrycznej. Jak sama mówi: ”Prowadzenie pacjentów bariatrycznych stało się ogromną pasją, w którą angażuję się całym sercem. Bycie świadkiem metamorfoz, które przechodzą pacjenci po zabiegu, ich uśmiech, który staje się coraz większy w raz w ubywającymi kilogramami, daje mi poczucie ogromnej satysfakcji i wiary w sens wkładanej pracy”.

Obecne miejsce pracy to Oddział Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Onkologicznej z Pododdziałem Chirurgii Bariatrycznej i Metabolicznej, gdzie łączy zarówno kwestie dietetyka klinicznego, zajmującego się leczeniem żywieniowym oraz opiekę dietetyczną nad pacjentem bariatrycznym. Pacjentów przyjmuje również w Centrum Medycznym NZOZ Stadmedica.

Wróć do listy specjalistów