Rejestracja - poniedziałek - piątek od 9:00 do 17:0052 379 70 66 / 531 510 504 Czynne700 - 2000 Posiadamy kontrakt z NFZ
Strona główna Zespół mgr Monika Mazur

mgr Monika Mazur

Psycholog, psychoterapeuta w nurcie systemowym. Posiada doświadczenie zawodowe w pracy klinicznej z młodzieżą i dorosłymi. Od wielu lat pracuje w obszarze interwencji psychologicznej, mediacjach rodzinnych, diagnostyce psychologicznej w różnych kontekstach psychologicznych (diagnoza niedostosowania społecznego, diagnoza rodzinna, diagnoza osobowości, funkcji poznawczych, intelektu).

W przeszłości była związana z szeroko rozumianym wymiarem sprawiedliwości (interwencja kryzysowa, poradnictwo psychologiczne, opiniowanie, diagnoza).

Obecnie pracuje w obszarze diagnozy psychologicznej, psychoterapii indywidualnej, współprowadzi psychoterapię małżeństw i par.

Zakres udzielanej pomocy:

Dorośli (terapia małżeństw i terapia par)

Terapia małżeństw/ par – prowadzona jest w nurcie systemowym. Jej istotą jest przede wszystkim praca nad wzajemną komunikacją między małżonkami/ partnerami, zrozumieniem potrzeb własnych oraz drugiej strony, a także koncentracja na poszukiwaniu zasobów klientów, ważnych w przezwyciężaniu kryzysów w systemie, jakim w tym przypadku jest związek dwóch osób.

Terapia pary, prowadzona przez dwóch terapeutów zwiększa szansę na utrzymanie postawy neutralności podczas terapii (brak tendencyjności, nie wchodzenie w koalicję z którymś z partnerów), zwiększa także uważność terapeutów na procesy zachodzące w trakcie spotkania.

Wróć do listy specjalistów