Rejestracja - poniedziałek - piątek od 9:00 do 17:0052 379 70 66 / 531 510 504 Czynne700 - 2000 Posiadamy kontrakt z NFZ
Strona główna Aktualności Chrapanie a obturacyjny bezdech senny.

Chrapanie a obturacyjny bezdech senny.

Chrapanie to bardzo dokuczliwa przypadłość, która zaburza jakość snu nie tylko samego chrapiącego, ale również osób które śpią w tym samym pomieszczeniu. Okazuje się, że chrapanie to nie tylko kwestia komfortu spania, ale także zdrowia. Osoby, które chrapią w nocy, narażone są na rozwój obturacyjnego bezdechu sennego (OBPS). To zaburzenie polegające na zapadaniu się górnych dróg oddechowych, co uniemożliwia przepływ powietrza do płuc i z płuc, czyli przerywa oddychanie. Chory oddycha, ale powietrze nie dostaje się do płuc. Bezdech senny trzeba leczyć. Jeśli chrapiesz i podejrzewasz go u siebie, zgłoś się na badanie poligraficzne do naszego Centrum Medycznego.

Konsultacja pulmonologiczna dr Jacek Dulęba – 250 PLN

Badanie poligraficzne w domu pacjenta – 250 PLN (aparat udostępniany na 3 noce)

Sprawdź, czy problem bezdechów może również dotyczyć Ciebie oceniając się na skali senności Epworth (Epworth Sleepiness Scale – ESS). Jest to skala stosowana w ocenie zaburzeń snu, między innymi w diagnostyce zespołu obturacyjnego bezdechu sennego.

Kategorie


Archiwum


Najnowsze wpisy