Rejestracja - poniedziałek - piątek od 9:00 do 17:0052 379 70 66 / 531 510 504 Czynne700 - 2000 Posiadamy kontrakt z NFZ
Strona główna Aktualności Fakty i mity na temat liposukcji.

Fakty i mity na temat liposukcji.

Liposukcja, znana powszechniej jako „odsysanie tłuszczu”, to zabieg o charakterze kosmetycznym, na który decydują się osoby z nadwagą. Jednak nie wszyscy mogą się jej poddać – stosowane są konkretne wytyczne dotyczące przeprowadzania zabiegów tego typu. Istnieje wiele spornych kwestii dotyczących redukcji tkanki tłuszczowej za pomocą liposukcji.

Alternatywa dla ćwiczeń i diety? W żadnym wypadku.
Powszechne przekonania, że liposukcja jest alternatywą dla zdrowego trybu życia, jest mylne i szkodliwe. Odsysanie tłuszczu nie służy temu, aby nagle stracić na wadze i w ten sposób powrócić do noszenia mniejszego rozmiaru. Usunięcie tkanki tłuszczowej nie pomaga w zwalczaniu otyłości, a stanowi jedynie wsparcie dla zmiany stylu życia. Wiele osób mimo starań nie jest w stanie pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Liposukcja może w tym pomóc – oczywiście w ograniczonym zakresie.

Zabieg (nie) dla każdego.
Mylne jest także przekonanie, że każdy może poddać się zabiegowi usuwania tkanki tłuszczowej. Osoba zakwalifikowana do liposukcji powinna cieszyć się dobrym zdrowiem, stosować zbilansowaną dietę oraz regularnie ćwiczyć. Do przeciwwskazań zalicza się również wybrane choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca czy schorzenia układu sercowo-naczyniowego. Do zabiegu mogą przystąpić jedynie osoby pełnoletnie, jednak nie zaleca się tego typu ingerencji osobom starszym ze względu
na utrudniony proces gojenia się skóry. W ustaleniu, czy pacjent kwalifikuje się do zabiegu, pomaga szereg badań lekarskich zleconych przez lekarza.

Tłuszczu można pozbyć się tylko z wybranych części ciała.
To fakt: nie na wszystkich częściach ciała można przeprowadzić zabieg liposukcji. Można to zrobić w przypadku takich obszarów, jak m.in. brzuch, pośladki, biodra,uda, łydki, ramiona czy podbródek. W tych miejscach usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej jest wykonalne, w niektórych natomiast (w zależności od ukształtowania ciała) jest to niemożliwe.

Liposukcja likwiduje cellulit oraz zwisającą skórę.
To kolejny mit, który należy obalić. Zabieg usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej pozwala zmniejszyć wagę ciała oraz ukształtować niektóre jego obszary, ale nie sprawia, że wszystkie problemy związane z nadwagą znikają. Tzw. pomarańczowa skórka i inne pozostałości po nadmiarze kilogramów wymagają zastosowania innych zabiegów, ćwiczeń oraz zbilansowanej diety.

Kategorie


Archiwum


Najnowsze wpisy