Rejestracja - poniedziałek - piątek od 9:00 do 17:0052 379 70 66 / 531 510 504 Czynne700 - 2000 Posiadamy kontrakt z NFZ
Strona główna Aktualności Fizjoterapia pooperacyjna

Fizjoterapia pooperacyjna

Nowoczesna medycyna wspiera pacjenta na każdym etapie leczenia. Pacjentów po operacjach chirurgicznych, w tym chirurgii estetycznej spotyka szereg dolegliwości, których odczuwanie wcale nie musi być wpisane w okres pooperacyjny. Dodatkowo proces regeneracji tkanek czasem nie przebiega prawidłowo przez co efekt kosmetyczny zabiegu może odbiegać od naszych założeń. 

Stosując fizjoterapię pooperacyjną jesteśmy w stanie wpłynąć na oba powyższe aspekty, dzięki czemu efekt leczenia jak i nasze samopoczucie po zabiegu mogą być znacznie lepsze.

Fizjoterapia pooperacyjna jest bezbolesna i w pełni bezpieczna dla pacjenta !

Fizjoterapia stanowi skuteczną drogę do:
– wykorzystania potencjału regeneracji jakim dysponuje pacjent
– eliminacji bólu pleców, który pojawia się bardzo często po abdominoplastyce, czy wszczepieniu implantów piersi
-znacznego zmniejszenia uczucia ciągnięcia, dyskomfortu podczas prostowania się
– zmniejszenia i kontroli obrzęku pooperacyjnego
– usunięcia nadmiaru limfy po liposukcji
– efektu estetycznego blizn pooperacyjnych
– szybszego powrotu do sprawności
– bezpiecznego powrotu do aktywności fizycznej

Fizjoterapeutka mgr Małgorzata Garbacz specjalizuje się w terapii pacjentów po operacjach chirurgicznych, zwłaszcza po :
– abdominoplastyce,
– cesarskim cięciu
– wszczepieniu implantów piersi,
– liposukcji
– redukcji piersi,
– liftingu twarzy.
Ponadto prowadzi konsultacje i terapie blizn (po urazach, oparzeniach, operacjach, i in.) zarówno świeżych jak i wieloletnich, ograniczając ich negatywny wpływ na tkanki całego ciała.

Pacjent po każdym z tych zabiegów ma bardzo specyficzne potrzeby terapeutyczne w zależności od czasu jaki od zabiegu upłynął. Dysponujemy różnymi technikami pracy, dzięki czemu możemy dostosować terapię do konkretnej osoby i jej potrzeb.

Co więcej każdy zabieg operacyjny jest urazem mającym realny wpływ na funkcjonowanie organizmu.  Doświadczenie i obserwacje pacjentów wskazują, że im wcześniej rozpoczniemy przygotowania do operacji i wprowadzimy indywidualnie przygotowane zalecenia tym sprawniej i spokojniej przejdziemy przez proces regeneracji pooperacyjnej.

Zapraszamy na konsultację przedoperacyjną, podczas której fizjoterapeutka przeprowadzi Państwa przez proces przygotowania się do zabiegu zarówno pod kątem fizycznym, jak i zwróci uwagę na niuanse życia w pierwszych dobach po zabiegu. Przestawi również zalecenia na czas powrotu do sprawności.

Umów się na wizytę : https://lekarzebezkolejki.pl/malgorzata-garbacz-3/bydgoszcz-3

Kategorie


Archiwum


Najnowsze wpisy