Rejestracja - poniedziałek - piątek od 9:00 do 17:0052 379 70 66 / 531 510 504 Czynne700 - 2000 Posiadamy kontrakt z NFZ
Strona główna Aktualności Implantologia w Klinice Stadmedica

Implantologia w Klinice Stadmedica

Implant zęba to obecnie jedno z najlepszych i najpopularniejszych uzupełnień stomatologicznych. Doskonale rozwiązuje problem braku pojedynczego zęba, braków częściowych lub bezzębia. 

Implant jest to rodzaj bardzo precyzyjnej śruby, najczęściej tytanowej, przystosowanej do umieszczenia w kości. Kość zrasta się z implantem, co powoduje trwałe i stabilne połączenie. Na implancie osadza się koronę protetyczną, most lub protezę dopasowaną kolorystycznie do reszty uzębienia. 

 

Przed zabiegiem implantacji należy przeprowadzić kompleksową diagnostykę, obejmująca ocenę stanu zdrowia (m in. badanie morfologiczne krwi) i analizę warunków w jamie ustnej. Podstawowym badaniem niezbędnym do zaplanowania leczenia jest zdjęcie pantomograficzne oraz CBCT, które jest pomocne w wyborze rodzaju implantu zębowego i jego parametrach. Przy niedoborach tkanki kostnej, daje możliwość zaplanowania odbudowy tkanki kostnej podczas zabiegów augmentacji kości.

Zabiegi implantologiczne wykonujemy metodą chirurgii nawigowanej, dzięki czemu możemy w sposób precyzyjny i bezpieczny wprowadzić implant we właściwie miejsce. 

 

Choć implanty stomatologiczne to dla pacjenta szereg korzyści, nie każdy może się na nie zdecydować. Czasem przeciwwskazania wynikają z ogólnego stanu zdrowia pacjenta, takich jak:

 

Mogą wystąpić także przeciwwskazania miejscowe, występujące w jamie ustnej (zapalenia śluzówki, urazy), które tymczasowo uniemożliwiają wstawienie implantów.

Zabieg wszczepienia implantu jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu pacjent otrzymuje zalecenia odnośnie dalszego postępowania. Czas gojenia po założenia implantu stomatologicznego może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Cena leczenia implantologicznego zależy od wielu czynników. Należy do nich m.in. wybór rodzaju implantu, zakres zabiegu, czyli ilość wszczepianych implantów, a także to, czy przed wstawieniem uzupełnienia konieczne jest wykonanie dodatkowych procedur. Koszty implantacji zawsze przedstawi stomatolog podczas konsultacji implantologicznej.

W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt pod nr 530 839 848

 

Kategorie


Archiwum


Najnowsze wpisy