Rejestracja - poniedziałek - piątek od 9:00 do 17:0052 379 70 66 / 531 510 504 Czynne700 - 2100 Posiadamy kontrakt z NFZ
Strona główna Aktualności Liposukcja – jakie są wskazania i przebieg zabiegu

Liposukcja – jakie są wskazania i przebieg zabiegu

W naszym Centrum Medycznym przeprowadzamy szereg zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Jednym z nich jest liposukcja – metoda modelowania ciała pacjenta. Niektórzy uważają ją mylnie za sposób na odchudzanie, co jednak nie jest prawdą. Jednym z dowodów jest chociażby fakt, że warunkiem odpowiedniego zaadaptowania skutków zabiegu są odpowiednio dobrana dieta, jak również konkretne ćwiczenia fizyczne.

Podczas zabiegu liposukcji zostaje odessana tkanka tłuszczowa z wybranych partii ciała, co z kolei pozwala wymodelować sylwetkę. Zalecana jest najczęściej wtedy, kiedy ćwiczenia fizyczne  i dieta nie dają pożądanych rezultatów. Najczęściej zabieg ten przeprowadza się w takich okolicach ciała, jak chociażby łydki, kolana, uda, biodra i pośladki, brzuch, ramiona czy twarz. W szczególnych okolicznościach modeluje się również talię, klatkę piersiową czy znajdujące się na ciele blizny.                                                                                                                   Oczywiście przed przystąpieniem do wykonania zabiegu przeprowadza się dokładny wywiad z pacjentem, w celu wykluczenia jakichkolwiek przeciwwskazań do liposukcji, do których zalicza się:

Do przeprowadzenia liposukcji wykorzystuje się specjalistyczne, metalowe kaniule, które umieszcza się precyzyjnie w wykonanych wcześniej nacięciach skóry. Dzięki nim tkanka tłuszczowa zostaje rozbita, a także odessana. Aby zapewnić jak najwyższy komfort pacjenta, zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu – miejscowym bądź ogólnym. Standardowo, podczas jednego zabiegu można odessać od jednego, maksymalnie nawet do trzech litrów tłuszczu.

W pierwszych godzinach po wykonaniu zabiegu bardzo często powstają obrzęki, które mogą sprawiać wrażenie większego obwodu danej powierzchni ciała. Jednak w ciągu kolejnych dni znikają, a ostateczny efekt przeprowadzenia zabiegu widoczny jest po około trzech miesiącach. Według standardowej procedury, po wykonaniu liposukcji zaleca się noszenie specjalnej odzieży uciskowej przez okres jednego miesiąca.

 

 

 

Kategorie


Archiwum


Najnowsze wpisy