Rejestracja - poniedziałek - piątek od 9:00 do 17:0052 379 70 66 / 531 510 504 Czynne700 - 2100 Posiadamy kontrakt z NFZ
Strona główna Aktualności MOVEMBER

MOVEMBER

Listopad od lat kojarzony jest ze znaną na całym świecie akcją Movember. Jej symbolem stały się wąsy jako domena męskości. W listopadzie mężczyźni na całym świecie zapuszczają je, żeby propagować konieczność regularnych badań w kierunku raka prostaty i jąder. Tylko dzięki regularnym badaniom mężczyźni mogą uchronić się przed jednym z najgroźniejszych dla nich rodzajów nowotworu.

O ile wiele kobiet udało się już przekonać do regularnych badań piersi, o tyle mężczyźni znacznie mniej chętnie badają prostatę, a urologa unikają jak ognia. A to ogromny błąd.

Rak prostaty jest najczęściej występującym nowotworem wśród mężczyzn i stanowi około 20 proc. wszystkich przypadków nowotworów w tej grupie. Co roku w Polsce 14 tys. mężczyzn dowiaduje się, że ma raka prostaty.

Z kolei rak jądra to nowotwór, który występuje głównie u osób młodych (najwięcej zachorowań odnotowanych jest u pacjentów w wieku od 20. do 44. roku życia).

Wcześnie wykryty rak prostaty czy nowotwór jądra jest w większości przypadków całkowicie wyleczalny. Dlatego właśnie tak ważne są regularne badania, które pozwolą zdiagnozować chorobę na samym początku.

Rejestrując się na wizytę do urologa w listopadzie można u nas wykonać kontrolne badanie poziomu PSA w promocyjnej cenie 10 zł.

Rejestracja pod nr☎️523797066/531510504

Kategorie


Archiwum


Najnowsze wpisy