Rejestracja - poniedziałek - piątek od 9:00 do 17:0052 379 70 66 / 531 510 504 Czynne700 - 2000 Posiadamy kontrakt z NFZ
Strona główna Aktualności NOWOŚĆ!! WIDEODERMATOSKOPOWE BADANIE SKÓRY GŁOWY I WŁOSÓW (TRICHOSKOPIA)

NOWOŚĆ!! WIDEODERMATOSKOPOWE BADANIE SKÓRY GŁOWY I WŁOSÓW (TRICHOSKOPIA)

Wygląd i kondycja włosów to bardzo ważna kwestia natury estetycznej zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Jednak coraz częściej mamy do czynienia z problemami związanymi z włosami, takimi jak nadmierne wypadanie, osłabienie, przesuszenie czy ich przerzedzanie. Złej kondycji włosów często towarzyszą też problemy skóry głowy przejawiające się m.in. łupieżem, swędzeniem, mrowieniem czy przetłuszczaniem.

Przyczyn takiego stanu może być wiele, najczęściej winne są nieprawidłowa pielęgnacja, nadmierny stres, zła dieta, choroba lub przyjmowane na stałe leki. Aby zdiagnozować, co jest powodem naszych problemów, warto zdecydować się na trichoskopię.

Trichoskopia oparta na wideodermoskopi to nowoczesna, nieinwazyjna i bezbolesna metoda badania włosów i skóry głowy. Za pomocą kamery przystawionej do skóry głowy lekarz trycholog uzyskuje nawet 200-krotne powiększenie obrazu na ekranie monitora. Badanie pozwala ocenić stan łodyg włosów, ujść mieszków włosowych, pomaga zdiagnozować wiele chorób skóry głowy, jak również odróżnić łysienie androgenowe kobiet z przewlekłym łysieniem telogenowym, różnicować łysienie plackowate z trichotillomanią oraz różnicować inne postacie łysienia bliznowaciejącego. Trichoskopia może być także wykorzystywana w diagnozie chorób zapalnych skóryzwłaszcza do odróżniania łuszczycy od łojotokowego zapalenia skóry. Badanie to umożliwia szybką diagnostykę i wdrożenie leczenia, jeżeli pojawi się taka konieczność. Tym samym możliwe staje się zwalczanie uciążliwych objawów już w pierwszych stadiach rozwoju, a to zwiększa szansę na ich eliminację lub zredukowanie. Jest to bardzo istotne, w szczególności w przypadku łysienia, ponieważ im wcześniej zostanie ono rozpoznane, tym więcej włosów można pobudzić do wzrostu.

Do badania nie trzeba się wcześniej specjalnie przygotowywać.  Jednak należy pamiętać, że po wszelkich zabiegach fryzjerskich (jak np. farbowanie) trzeba odczekać około 2 tygodnie. Warto również powstrzymać się od mycia włosów i używania kosmetyków takich jak lakier do włosów, żel, pianka 2-3 dni przed badaniem.

Zapraszamy do telefonicznej rejestracji na trichoskopię pod nr tel  ☎️ 523797066 / 531510504 ☎️

Kategorie


Archiwum


Najnowsze wpisy