Rejestracja - poniedziałek - piątek od 9:00 do 17:0052 379 70 66 / 531 510 504 Czynne700 - 2000 Posiadamy kontrakt z NFZ
Strona główna Aktualności Pękające naczynka na twarzy i pajączki na nogach.

Pękające naczynka na twarzy i pajączki na nogach.

Pękające naczynka na twarzy i pajączki na nogach.

To częsty problem, który dotyka zarówno osoby starsze jak i w okresie dojrzewania. Pojawia się również u palaczy, osób z nadwagą oraz kobiet w ciąży. To nie tylko problem natury estetycznej. Pajączki na nogach mogą świadczyć o niewydolności żył i powodować żylaki, a naczynka na twarzy mogą być początkiem alergii lub trądziku różowatego, dlatego problemu naczynek nie należy lekceważyć.

Co wpływa na rozszerzone naczynka?

Główne przyczyny tej przypadłości to predyspozycje genetyczne, wrażliwość skóry, zaburzenia hormonalne i krążeniowe, schorzenia przewodu pokarmowego oraz nadciśnienie tętnicze. Bardzo duży wpływ ma tryb życia. Dobrze jest więc zadbać o codzienną, umiarkowaną aktywność fizyczną oraz unikanie stresu. Warto też unikać nagłych zmian temperatur i nadmiernej ekspozycji na słońce. Należy pamiętać aby wychodząc na zewnątrz stosować kremy ochronne, wzbogacone również o filtry przeciwsłoneczne. Wieczorami dobrze jest sięgać po kosmetyki o działaniu kojącym, zawierające składniki wzmacniające ściany naczyń krwionośnych takie jak rutyna, wyciąg z kasztanowca czy witamina C. Osoby ze skłonnością do pękających naczynek powinny zadbać o odpowiednią dietę bogatą w świeże warzywa i owoce, unikać alkoholu, kawy, herbaty, ostrych przypraw.

Leczenie skóry z popękanymi naczynkami.

Niestety trwale uszkodzonych naczyń krwionośnych nie da się naprawić za pomocą kosmetyku. Odpowiednio dobrana pielęgnacja zapobiega jedynie pojawianiu się nowych zmian. Ratunkiem dla popękanych już naczynek jest gabinet medycyny estetycznej  lub salon kosmetyczny i odpowiednie leczenie laserowe. Dzięki serii zabiegów zamykania naczynek mamy szansę trwale poprawić wygląd skóry i wzmocnić jej zdolności obronne. Zabiegi takie najlepiej przeprowadzać jesienią, w czasie łagodnej zimy lub wczesną wiosną, gdy nie ma upałów i gwałtownych skoków temperatury. Po zabiegu co najmniej przez miesiąc trzeba chronić skórę przed promieniowaniem UV, stosując preparaty z bardzo wysokim filtrem (minimum 50 SPF).

 

Kategorie


Archiwum


Najnowsze wpisy