Rejestracja - poniedziałek - piątek od 9:00 do 17:0052 379 70 66 / 531 510 504 Czynne700 - 2000 Posiadamy kontrakt z NFZ
Strona główna Aktualności Plastyka powłok brzucha – czyli łamiemy tematy tabu

Plastyka powłok brzucha – czyli łamiemy tematy tabu

W dzisiejszych czasach wykonuje się wiele różnych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Jednym z nich jest plastyka powłok brzucha, zwana inaczej abdominoplastyką.

Niestety w wielu miejscach panuje nieprawidłowe przeświadczenie, że polega ona na zmniejszeniu objętości brzucha czy ograniczeniu wagi. To jednak tylko zwyczajne mity, niemające z prawdą nic wspólnego. W rzeczywistości najważniejszym efektem po przeprowadzonym zabiegu jest poprawa napięcia mięśni brzucha, a także usunięcie nadmiaru zwisającej skóry. Polecany jest przede wszystkim kobietom po przebytej ciąży, a także osobom po kuracji odchudzającej. Pacjenci ci bowiem najczęściej borykają się z nadmiarem skóry w okolicach brzucha, co znacznie zmniejsza komfort życia. W rezultacie mimo prawidłowej sylwetki rezygnują oni z wielu aktywności czy przyjemności – basenu, sauny czy wyjazdów nad jezioro lub morze. Plastyka powłok brzucha pozwala im zyskać radość życia,poprzez uzyskanie ładniejszej sylwetki oraz podkreślenie talii.

Niezwykle ważnym efektem jest także lepsze umięśnienie mięśni brzucha. Dodatkowymi możliwościami podczas przeprowadzania operacji są także zmiana kształtu i położenia pępka oraz plastyka przepukliny brzusznej. Aby obalić mit o głównym działaniu odchudzającym abdominoplastyki należy wspomnieć, że znaczna nadwaga czy otyłość są przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu. Podobnie jest w przypadku dużych wahań wagi ciała.

Zabieg plastyki powłok brzusznych polega na wykonaniu cięcia, rozpoczynając od górnej linii włosów łonowych, idąc wzdłuż talerzy kości biodrowych, aż do końca kolców biodrowych. Najczęściej dokładna linia cięcia ustalana jest indywidualnie, aby ograniczyć widoczność powstałej po zabiegu blizny. Następnie oddziela się tkanki skóry od jamy brzusznej oraz unosi się je w górę. W rezultacie uzyskuje się bardziej płaski i napięty brzuch.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania czy wątpliwości co do zabiegu abdominoplastyki, warto zadać je swojemu lekarzowi. Z pewnością doradzi on odpowiednie rozwiązanie oraz rozwieje wszelkie wątpliwości.

 

Kategorie


Archiwum


Najnowsze wpisy