Rejestracja - poniedziałek - piątek od 9:00 do 17:0052 379 70 66 / 531 510 504 Czynne700 - 2000 Posiadamy kontrakt z NFZ
Strona główna Aktualności PROSTATEKTOMIA RADYKALNA Z ASYSTĄ ROBOTA DA VINCI W NZOZ STADMEDICA

PROSTATEKTOMIA RADYKALNA Z ASYSTĄ ROBOTA DA VINCI W NZOZ STADMEDICA

Robot Da Vinci to najnowocześniejsza technologia na świecie wykorzystywana od ponad 20 lat do precyzyjnego, minimalnie inwazyjnego, leczenia chirurgicznego pacjentów. Technologia ta, uważana za przyszłość nowoczesnej chirurgii, stosowana jest w niemal każdej dziedzinie medycyny, zwłaszcza w urologii, ginekologii, chirurgii ogólnej i kardiochirurgii.

Robota da Vinci opracował pod koniec XX wieku amerykański Institute Surgical. Był to jeden z pierwszych mało inwazyjnych systemów medycznych, stworzony, by ułatwić operowanie trudno dostępnych i silnie ukrwionych obszarów ciała. Da Vinci to właściwie nie robot, lecz maszyna złożona z czterech ramion oraz specjalistycznej konsoli. Lekarz, w odróżnieniu od standardowych operacji, nie znajduje się bezpośrednio przy stole operacyjnym, ale steruje końcówkami robota za pomocą konsoli chirurgicznej, która umożliwia wyświetlenie trójwymiarowego obrazu narządu nawet w 20-krotnym powiększeniu co znacząco zwiększa precyzyjność zabiegu.

Zastosowanie robota chirurgicznego da Vinci, w porównaniu z innymi sposobami operacyjnego leczenia przynosi wiele korzyści. Główną zaletą robota da Vinci jest jego wysoka precyzja oraz ograniczenie działań niepożądanych podczas zabiegu, jak i minimalne ryzyko powikłań po samym zabiegu. Doświadczenia ośrodków amerykańskich i europejskich wyraźnie wskazują, że dzięki wykorzystaniu da Vinci np. w przypadku prostatektomii (usunięcia gruczołu krokowego) można uniknąć szeregu powikłań, takich jak nietrzymanie moczu czy infekcje związane z kilkudniowym cewnikowaniem, a co również istotne – jeśli stan onkologiczny pacjenta na to pozwala można tak przeprowadzić operację, by zachować funkcje seksualne, co ma kolosalne znaczenie dla poczucia wartości i komfortu życia pacjenta.

Pozostałe zalety wykorzystania robotów da Vinci przy zabiegach chirurgicznych to:

Teraz również w naszym Centrum Medycznym NZOZ Stadmedica oferujemy zabiegi urologiczne prostatektomii (usunięcia gruczołu krokowego) z wykorzystaniem Robota Da Vinci. Operatorem jest prof. dr hab. n. med. Tomasz Drewa, który również kwalifikuje pacjentów do tego zabiegu.

Na konsultację rejestrować można się pod nr 601 638 292.

Kategorie


Archiwum


Najnowsze wpisy