Rejestracja - poniedziałek - piątek od 9:00 do 17:0052 379 70 66 / 531 510 504 Czynne700 - 2100 Posiadamy kontrakt z NFZ
Strona główna Aktualności Serdecznie witamy w naszym zespole prof. Tomasza Drewę – pioniera chirurgii robotycznej w Polsce!

Serdecznie witamy w naszym zespole prof. Tomasza Drewę – pioniera chirurgii robotycznej w Polsce!

Prof. dr hab. n. med. Tomasz Drewa  

Specjalista Urolog

FEBU (Fellow of the European Board of Urology) 

Chirurg laparoskopowy 

Pionier chirurgii robotycznej w Polsce

Profesor Drewa w 1996 uzyskał dyplom lekarza kończąc studia w Akademii Medycznej w Gdańsku. W 1999 uzyskał stopień nadany przez Akademię Medyczną w Bydgoszczy w dziedzinie onkologii  doświadczalnej. W 2006 uzyskał specjalizację w dziedzinie urologii (Centrum Egzaminów Medycznych, Łódź) oraz tytuł Fellow of the European Board of Urology nadawany przez Europejskie Stowarzyszenie Specjalistów Medycznych (U.E.M.S., Arnhem, The Netherlands). W 2010 Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu nadał mu stopień doktora habilitowanego w dziedzinie urologii a w 2011 stanowisko profesora UMK. W 2013 otrzymał z rąk Prezydenta RP tytuł Profesora medycyny w dziedzinie urologii a w 2016 roku stanowisko profesora zwyczajnego UMK. 

W latach 1996 – 2005 pracował na stanowisku asystenta w Katedry Biologii Medycznej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu a jednocześnie w latach 1999 – 2006 jako rezydent Kliniki Urologii, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W latach 2006 – 2009 – zajmował stanowisko asystenta Kliniki Urologii, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W latach 2005 – 2014 był kierownikiem Zakładu Inżynierii Tkankowej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w    Toruniu. W 2010 piastował stanowisko konsultanta w Klinicznym Oddziale Urologii, Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w   Kielcach. W 2011 pracował jako asystent w Centrum Onkologii w Bydgoszczy, w tym czasie ze względu na jego stopień naukowy samodzielnego pracownika nauki przekształcono jednostkę w Oddział Kliniczny. W latach 2012 – 2015 był kierownikiem Oddziału Urologii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Miejskiego w Toruniu a od 2016 roku jest konsultantem naukowym i medycznym w tej jednostce. W latach 2014 – 2015 był kierownikiem Katedry Medycyny Regeneracyjnej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Od 2015 jest kierownikiem Katedry Urologii i Andrologii, Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, w której działają Klinika Urologii Ogólnej i Onkologicznej, Zakład Medycyny Regeneracyjnej i Bank Tkanek oraz Zakład Inżynierii Tkankowej. 

Staż podyplomowy odbywał w Szpitalu im. Jana Biziela w latach 1996 – 1997. W 1998 pracował jako młodszy asystent w Oddziale Urologii Szpitala im. Jana Biziela w Bydgoszczy, gdzie organizował Bank Tkanek. Doświadczenie zawodowe w zakresie urologii jako rezydent zdobywał w Klinice Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Dzięcięcej w latach 1999 – 2006. Będąc doświadczonym chirurgiem urologicznym w 2004 roku rozpoczął wykonywanie pierwszych operacji sposobem laparoskopowym w swoim ośrodku klinicznym. Od tego czasu zajął się chirurgią endoskopową w urologii onkologicznej, która poza urologią rekonstrukcyjną jest jego głównym polem zainteresowań zawodowych. W 2009 roku rozpoczął staż kliniczny w Centrum Onkologii w Kielcach pod kierunkiem prof. Piotra Chłosty, gdzie zdobył gruntowne doświadczenie w zakresie dużych operacji laparoskopowych w urologii onkologicznej. W 2011 odbył staż w Klinice St. Augustine w Bordeaux dedykowany zaawansowanej chirurgii robotycznej i laparoskopowej i w tym też roku w Centrum Onkologii w Bydgoszczy przeprowadził pierwszą w regionie operację laparoskopowej cystektomii radykalnej – to największy zabieg onkologiczny w urologii. W 2012 został kierownikiem Oddziału Urologii Ogólnej i Onkologicznej Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu, gdzie wprowadził do codziennej praktyki stosowanie zabiegów laparoskopowych w zakresie raka prostaty, raka pęcherza moczowego i raka nerki. Oddział Urologii w Toruniu stał się poważnym ośrodkiem uro-onkologii w Polsce. W 2016 prof. Tomasz Drewa wprowadza zabiegi robotyczne do praktyki klinicznej i wykonuje pierwszą w Polsce radykalną cystektomię robotyczną w Szpitalu w Toruniu. Do dziś zabiegów tych wykonał już kilka tysięcy.

Serdecznie zapraszamy na konsultacje do prof. Drewy na ul. Konarskiego 11/1 w Bydgoszczy, nr do rejestracji: 601 638 292.

Kategorie


Archiwum


Najnowsze wpisy