Rejestracja - poniedziałek - piątek od 9:00 do 17:00530 839 848 Czynne700 - 2100 Posiadamy kontrakt z NFZ
Strona główna Aktualności Szczoteczka soniczna – co warto wiedzieć.

Szczoteczka soniczna – co warto wiedzieć.

Z pewnością nikt z nas nie lubi wizyt u dentysty. Dlatego warto zadbać o odpowiednią higienę jamy ustnej i zębów, co pozwoli uchronić przed nadmiarem osadów i docelowo próchnicy.
Na rynku dostępne są tysiące różnego rodzaju produktów, pozwalające na skuteczne usuwanie osadów ze szkliwa. W ostatnim czasie niezwykle popularne stają się szczoteczki soniczne. Nieprawidłowo czasem myli się je z elektrycznymi, zapewne za sprawą bardzo podobnego wyglądu.

Co więc wyróżnia tego rodzaju produkty od innych? Z pewnością wspomnieć należy o ilości drgań, jakie wykonują włókna szczoteczki sonicznej w ciągu jednej minuty. Jest to niezwykle duża liczba, sięgająca nawet do 45 tysięcy ruchów włókien. Oczywiście wartość ta waha się w zależności od modelu ,jednak w większości przypadków znacznie przewyższa warianty elektryczne. Niewątpliwym atutem szczoteczek sonicznych jest także innowacyjna technologia, wykorzystana podczas produkcji tego typu produktów. Oprócz podstawowej metody czyszczenia jamy ustnej, jaką jest wymiatanie zabrudzeń za pomocą drgań odpowiednio ustawionych włókien, główka produktu generuje także fale dźwiękowe o konkretnym natężeniu. Powoduje to powstanie mikroskopijnej piany, która razem z pastą wnika w najtrudniej dostępne miejsca i je czyszczą.

Kiedy już zdecydujesz się na zakup sonicznej szczoteczki do zębów, powinieneś zastanowić się nad konkretnym modelem. Najlepsze są bez wątpienia te, które oferują wiele różnych trybów pracy, co pozwala na skuteczną i różnorodną ochronę zębów przed próchnicą i innymi problemami szkliwa oraz dziąseł. Zwróć również uwagę na opisywaną przez producenta ilość drgań, które wykonuje dany produkt. Pamiętaj – im wyższa jest ta wartość, tym lepsze czyszczenie i dokładniejsze usuwanie osadów. Sprawdź także parametry akumulatora–mogą się przydać np. podczas podróży. Zawsze możesz również dopytać sprzedawcę i poradzić się go, który produkt najlepiej spełni Twoje oczekiwania. Kupując właściwy produkt możesz odpowiednio zadbać o higienę jamy ustnej, co z kolei może przyczynić się do rzadszych wizyt u stomatologa.

Kategorie


Archiwum


Najnowsze wpisy