Rejestracja - poniedziałek - piątek od 9:00 do 17:0052 379 70 66 / 531 510 504 Czynne700 - 2000 Posiadamy kontrakt z NFZ
Strona główna Aktualności Zadbaj o swoje zdrowie, czyli zabieg pomniejszenia piersi.

Zadbaj o swoje zdrowie, czyli zabieg pomniejszenia piersi.

Wbrew powszechnej opinii istnieje spora grupa kobiet, które zamiast powiększyć, chcą pomniejszyć biust. Wynika to nie tyle ze względów estetycznych, co przede wszystkim zdrowotnych. Mammoplastyka, czyli zabieg redukcji piersi, zalecana jest zwłaszcza tym paniom, u których gromadząca się tkanka tłuszczowa powoduje dyskomfort, ból kręgosłupa czy pogłębiającą się niewydolność układu oddechowego.

 

Zabieg pomniejszania piersi – wskazania
Mammoplastyka jest zabiegiem chirurgicznym, podczas którego usuwany jest nie tylko nadmiar tkanki tłuszczowej, ale także gruczołu oraz skóry (w przeciwieństwie do liposukcji). Celem operacji jest dostosowanie wielkości biustu do budowy ciała pacjentki. U kobiet z dużym biustem mogą pojawić się problemy zdrowotne, jak ból karku i kręgosłupa, migrenowe bóle głowy oraz postępująca niewydolność układu oddechowego. Zbyt duże piersi powodują także dyskomfort podczas wykonywania codziennych czynności. Uprawianie sportu czy wybór dopasowanych ubrań to kolejne niedogodności związane z nadmiernym biustem.

Chirurgiczna redukcja piersi – przebieg
Pomniejszanie piersi poprzedzone zostaje dokładnym badaniem lekarskim. Przed przystąpieniem do operacji bardzo ważne jest sprawdzenie ogólnego stanu zdrowia pacjentki. Konieczne jest wykonanie m.in. badań EKG, RTG klatki piersiowej, USG oraz badań laboratoryjnych krwi. Dopiero na podstawie szczegółowego wywiadu chirurg może przystąpić do zabiegu. Zabieg pomniejszania biustu trwa ok. 3 godzin i przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Chirurg wybiera taką metodę nacięć, która będzie miała na celu pozbycie się nadmiaru gruczołu oraz tkanki tłuszczowej. Nierzadko konieczne okazuje się przy tym pomniejszenie brodawek. W przypadku, gdy tkanki tłuszczowej jest bardzo dużo, lekarz łączy wybraną metodę z liposukcją. Pobyt w szpitalu na czas zabiegu oraz okres pooperacyjny nie powinien być dłuższy niż 2 doby. Po usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz części gruczołu piersi pacjentki są mniejsze – ukształtowane w taki sposób, aby odpowiadały budowie ciała kobiety.

 

Kategorie


Archiwum


Najnowsze wpisy