Rejestracja - poniedziałek - piątek od 9:00 do 17:0052 379 70 66 / 531 510 504 Czynne700 - 2000 Posiadamy kontrakt z NFZ
Strona główna Aktualności Zbadaj znamiona skórne u dermatologa.

Zbadaj znamiona skórne u dermatologa.

Koniec lata to dobry czas aby zbadać u dermatologa znamiona skórne.

Słońce to nasz przyjaciel, tak uważa wielu naukowców i lekarzy. Nic dziwnego, bo wystawienie się na jego działanie powoduje m.in. wytwarzanie witaminy D, która pozytywnie wpływa na dobre samopoczucie, odporność i układ kostny. Należy jednak pamiętać że długotrwała ekspozycja na promieniowanie UV może prowadzić do powstawania pieprzyków, a w dalszej perspektywie – rozwoju nowotworu skóry.

Zmiany skórne należy sprawdzać przynajmniej raz w roku, najlepiej przed lub po sezonie letnim. Osoby z jasną karnacją bądź te, które zauważą u siebie większą liczbę zmian niż przeciętnie, powinny badać się nawet częściej. Szybciej wykryta zmiana w strukturze danego pieprzyka może być podstawą do jego usunięcia jeszcze zanim dojdzie do rozwoju nowotworu.

Koniecznie trzeba udać się do dermatologa, kiedy zauważymy, że dany pieprzyk jest zaczerwieniony, gdy pojawiło się wokół niego zgrubienie, swędzi, krwawi, a do tego zmienia wielkość, barwę na ciemniejszą lub wielokolorową, a kształt staje się nieregularny.

W naszym Centrum Medycznym Stadmedica oferujemy wideodermatoskopowe badanie znamion, które przeprowadza dr.m.med Agnieszka Białecka.

Serdecznie zapraszamy, rejestracja pod nr 523797066 / 531510504

Więcej informacji o samym badaniu i wideodermatoskopie znajdą Państwo pod linkiem:

https://stadmedica.pl/nowosc-wideodermatoskopowe-badanie-znamion/

Kategorie


Archiwum


Najnowsze wpisy